Depilacja laserowa – rozwiązanie problemu wrastających włosków

Wrośnięte włosy to powszechny problem po goleniu oraz innych rodzajach depilacji, takich jak shugaring czy depilacja woskiem. Mechaniczne usuwanie włosów wpływa tylko na ich widoczną część, a po pewnym czasie włos zmienia kąt wzrostu i zaczyna rosnąć ponownie, ale już pod skórą.

Takie włosy należy usuwać na czas, aby uniknąć zakażeń i powstawania blizn na skórze. Spośród metod usuwania wrośniętych włosów, największą skutecznością wykazuje się epilacja laserowa.

Jak wykryć wrośnięte włosy?


Głównymi oznakami wrośniętych włosów są papuły — czerwone guzki, w których zwykle można zobaczyć ciemne włosy. Wrośnięte włosy często towarzyszy podrażnienie skóry, ból, obrzęk i stan zapalny. Przy pojawieniu się infekcji w miejscu wrośnięcia, tworzą się ropnie — pęcherzyki ropne. Jeśli wrośnięte włosy nie zostaną usunięte, mogą pojawić się plamy pigmentacyjne oraz blizny.
Wrośnięte włosy najczęściej pojawiają się na najbardziej wrażliwych partiach skóry: pachy, strefa bikini, nogi, a u mężczyzn na twarzy w okolicach skroni i brody. Właśnie tam, gdzie włosy powodują silne podrażnienia, konieczne jest pozbycie się niechcianych włosków. Jednak nie każda metoda jest odpowiednia do tego celu. Nawet jeśli wrośnięte włosy nie powodują bólu i dyskomfortu, takie guzki wyglądają nieestetycznie.

Przyczyny powstawania wrośniętych włosów


Często chęć samodzielnego pozbycia się włosów na ciele za pomocą maszynki do golenia lub depilatora elektrycznego jest przyczyną szorstkości skóry i wrośnięcia włosów.
Papule często pojawiają się na suchej skórze przy częstym goleniu, usuwaniu włosów woskiem lub shugaringiem. Usuwanie szorstkich włosów o kręconej strukturze często wiąże się z pojawieniem się wrośniętych włosków.

Jak usunąć wrośnięte włosy bez bólu?


Wśród metod usuwania wrośniętych włosów, które często nazywane są pseudo-folikulitami z powodu zapalenia mieszka włosowego, specjaliści wyróżniają epilację laserową ze względu na jej bezbolesność i widoczny efekt już po 2-3 zabiegach.
Promień lasera wpływa na melaninę w mieszku włosowym, niszcząc ją od środka. Wzrost włosów w problematycznej strefie spowalnia, a po przejściu kursu epilacji całkowicie ustaje. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny dla skóry.